Ochranné sítě

Výroba ochranných sítí patří mezi jedno z  hlavních zaměření naší společnosti. Ochranné sítě, které jsou nedílnou součástí téměř všech sportovišť nebo také pracovních prostředí, dodáváme na míru, dle individuálních představ a požadavků zákazníků.

 

Využití ochranných sítí

Při sportovních realizacích se ochranné sítě využívají proti zamezení odskoku míče mimo prostor hřiště a přispívají tak k bezpečnosti diváků. Každé sportovní odvětví vyžaduje různé druhy ochranných sítí.

Pro fotbalové aplikace se používají sítě s velikostí oka 100 x 100mm, nebo 120 x 120mm, u tenisové aplikace se již jedná o menší velikosti, např. 45 x 45mm. Výška oplocení hřiště je různá a odpovídá nebezpečí, které může způsobit míč mimo hřiště. V místech se zvýšenou zástavbou se můžeme setkat s ochrannými sítěmi do výšky až 8 metrů a dokonce i se zasíťováním shora, kdy se plně zamezí úniku míčů. Nejběžnější oplocení pro ochranné sítě se staví do výšky 3 až 4 metry. Vyšší ochranné sítě se objevují za fotbalovými brankami, kde je možnost odkopnutí více pravděpodobná.  Sítě pod stropem můžou také zamezit odrazu míčů ke stropu a následnému poškození osvětlení a jiných pod stropem umístěných zařízení. Nejsou však vhodné při vytápění umístěném pod stropem. V tomto případě se používají ochranné kryty kovové, které také vyrábíme.

Při pracovních instalacích se jedná o zamezení pádu předmětů a dokonce i osob, nebo zamezení vstupu do různých částí firemních areálů. Můžou se použít k jednoduchému a rychlému oddělení různých zón výrobních prostor.

Materiál

Materiál používaný pro výrobu je polypropylen PP, polyetylen PE a polyamid PA.

Tkaninu nakupujeme od českého dodavatele. Polyetylenové příze jsou tvrdší (více plastové na dotek) a mají nízkou nasákavost, proto jsou ale méně poddajné. Používají se na venkovní aplikace a některé druhy sítí pro jednotlivé sporty (volejbal, tenis, badminton).

Polypropylenové jsou jemnější, univerzální, používáme je kromě ochranných sítí hlavně na výrobu sportovních dělících  a brankových sítí.

Sítě z polyamidu slouží hlavně na ochranu oken ve vnitřních prostorách. Mají nejvyšší pevnost a umožňují vyrábět z tenkého provázku za zachování vysoké pevnosti.

Zobrazen 1. – 18. z 40 výsledků